R-VENT ADVANCE

R-VENT ADVANCE


  <--    POWRÓT


Rekuperatory  R-VENT ADVANCE to urządzenia z wymiennikiem przeciwprądowym o solidnej aluminiowej konstrukcji i najwyższym stopniu odzysku ciepła. Centrale potrafią osiągać sprawność powyżej 90%, co stawia je na samym szczycie w tym zakresie. Ich zakres wydajności wynosi od 700 do 1300 m²/h.

W połączeniu z wysokosprawnymi wentylatorami EC renomowanego producenta Ziehl Abegg są to urządzenia, których eksploatacja jest najtańsza z pośród wszystkich dostępnych rozwiązań. Wentylatory z silnikami EC pozwalają na idealne dopasowanie pracy do zapotrzebowania na powietrze w konkretnej instalacji, co zmniejsza koszty ich użytkowania do 50%. Centrale R-VENT ADVANCE dedykowane są do zastosowania w szczelnych budynkach o bardzo dobrej izolacyjności, gdzie straty wentylacyjne stanowią znaczący udział w całkowitych stratach ciepła. W urządzeniach z wymiennikiem płytowym, do których zaliczamy centrale przeciwprądowe, następuje całkowite oddzielenie powietrza nawiewanego od wyciąganego, dzięki czemu powietrze wyciągane z pomieszczeń nie przekazuje żadnych zapachów do powietrza do nich nawiewanego.

Centrale R-VENT ADVANCE, dzięki zastosowaniu by-passu oraz nagrzewnicy, posiadają bardzo ekonomiczny system rozmrażania, który zapewnia zbilansowanie całego systemu wentylacyjnego. Ma to szczególne znaczenie np. w domach jednorodzinnych wyposażonych w kominki, ponieważ nie powoduje wytworzenia podciśnienia w budynku. Dodatkowo centrale ADVANCE posiadają czujniki ciśnienia kontrolujące stan zabrudzenia filtrów, co sygnalizowane jest na wyświetlaczu sterownika.

Copyright www.goldennet.pl